Święto Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?

Z okazji zbliżającego się Święta Pluszowego Misia, w ramach działań biblioteki szkolnej zostały zorganizowane zajęcia w klasach 0-3. Dzieci przyniosły swojego misia – pluszaka.  Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony po prostu przyjaciel.  Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku, pomagają zasypiać. Postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko co wiąże się z misiem. Dzieci podczas prezentacji multimedialnej poznały historie powstania maskotki, oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Dzieci wysłuchały bajki pt: „ Złotowłosa i trzy misie”.  Dzieci przedstawiły  swoje maskotki z imienia. Był taniec z misiem, usypianie misia przy pomocy chusty Klanzy.

Nie zabrakło też tego, co misie lubią najbardziej- miód. Zawody kto szybciej zliże miód z talerzyka i słodki poczęstunek!

Zabawa była udana, pełna śmiechu  i radości !

Magdalena Mision