KOnkurs MAtematyczny – wyniki etapu szkolnego

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs matematyczny KOMA, którego pierwsza część odbyła się w piątek w naszej szkole, a finał etapu szkolnego w poniedziałek (20 XI).

Ponad 20-stu uczniów wzięło udział w konkursie KOMA. Polegał on na wysłuchaniu wykładu a następnie rozwiązaniu zadań. KOMA swoim zasięgiem obejmuje całe województwo. W tym roku wzięło w niej udział 50 szkół. Najlepsi awansują do finału, który zostanie zorganizowany w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Cieszy duże zainteresowanie naszych uczniów udziałem w konkursie i jest ono związane zapewne z niespotykaną formułą jego rozegrania. Nie korzysta się w nim z wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Dużą trudność stanowi (zwłaszcza dla młodszych uczniów) sensowne robienie notatek i posługiwanie się nimi.

W szkolnym etapie najlepszymi okazali się dwaj chłopcy: Ostap Skira (kl.V) oraz Gracjan Łuczyk (kl.VI). Obaj zdobyli najwięcej punktów i zajęli pierwsze miejsce. Teraz czekamy, czy uda im się awansować do finału wojewódzkiego. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy uzyskanych wyników.

Sebastian Grajaszek