Nasza Mistrzyni w Judo

Uczennica naszej szkoły – Nikola Kamińska z klasy siódmej odniosła bardzo duży sukces wygrywając rywalizację w cyklu zawodów Super Liga Judo 2017.

Jest to partnerski program rozwoju środowiska Judo, tworzony przez samych uczestników Ligi, zawodników, rodziców i trenerów. W całym cyklu rozegrano cztery turnieje: w Sobótce, Kobierzycach, Świdnicy i Oleśnicy. Ostatnie z nich rozegrano 19 listopada tego roku. Nikola okazała się w nich najlepsza, podobnie jak i w poprzednich, rozegranych w Świdnicy. W Kobierzycach i Sobótce również stała na podium. Po zliczeniu wszystkich zdobytych punktów okazała się najlepsza w swojej kategorii (2004-2006, 63-66 kg).

Nikola trenuje judo już od 9 lat. Dojeżdża na treningi do Strzegomia cztery razy w tygodniu. Sport daje Jej możliwość rozwoju samej siebie, zarówno pod względem fizycznym, jak i wewnętrznym. Regularne uprawianie sportu kształtuje charakter i Nikola jest tego najlepszym przykładem. Jest osobą niezwykle skromną, często się uśmiecha i jest lubiana zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Wszyscy życzymy Jej wielu sukcesów i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy.

Sebastian Grajaszek