Wycieczka uczniów klas 0-IV do Dinoparku w Szklarskiej Porębie

 11 czerwca dzieci z klas 0-4 ze Szkoły Podstawowej w Mrowinach wyruszyły na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Po prawie dwugodzinnej podróży autokarem, dzieci rozpoczęły zwiedzanie parku w „Małpim gaju”, zabawy na zamkach dmuchanych i parku linowego.

Tam sprawdziły swoją sprawność fizyczną i wytrzymałość, jak się okazało nawet najmłodsi podołami tym zadaniom.  Następnie dzieci obejrzały film 6D, który dzięki specjalnym efektom dostarczył im dodatkowych wrażeń. Najciekawsze dopiero było przed nimi, mianowicie dzieci udały się na spacer ścieżką ery mezozoicznej, gdzie mogły oglądać figury dinozaurów. Rekonstrukcje okazów prehistorycznych gadów i ich wielkość były bardzo realistyczne.  Dzieci wykazały się dużą wiedzą o dinozaurach – prawie wszystkie rozpoznały dinozaury mięsożerne i roślinożerne. Był też czas na chwilę odpoczynku, zabawę i przerwę na posiłek.

Wycieczka do Dinoparku podobała się dzieciom i wychowawcom, dostarczyła wszystkim mnóstwo wrażeń i atrakcji. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy z wycieczki do domu. Dziękujemy rodzicom za pomoc w opiece nad naszymi uczniami.

Magdalenia Mision

Galeria zdjęć: