Wycieczka do Jedliny

7 czerwca uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Jedliny Zdroju. Pogoda tego dnia wyjątkowo nam sprzyjała, więc cały dzień spędziliśmy bardzo aktywnie.

Pierwszym naszym celem była Borowa, najwyższy szczyt w Górach Wałbrzyskich, mierzący 853 m n.p.m. Jej zdobycie wymagało nieco wysiłku, ale było warto, bo na szczycie czekały na nas piękne i rozległe widoki na okolicę. Sprawne oczy wypatrzyły Śnieżkę, a jeszcze sprawniejsze Sky Towera. Niektórzy na znajdującą się na szczycie wieżę wchodzili 3 razy.

Na Borowej rozpaliliśmy ognisko ze wspólnie uzbieranych podczas wejścia na szczyt patyków oraz upiekliśmy kiełbaski. Chwila odpoczynku i ruszamy dalej, bo czeka na nas Park Linowy „Czarodziejska Góra”. Tu spędziliśmy ponad 3 godziny na świetnej zabawie. Przejście trasy linowej, zjazdy na torze saneczkowym i pontonowym oraz ścianka wspinaczkowa zapewniły wiele radości i emocji, a przede wszystkim odwagi i sprawności.

Przejście trasy linowej wymagało pokonania 112 metrów, 15 przeszkód, z których część była umieszczona na wysokości 6 metrów. Wejście na szczyt 15-metrowej wieży wspinaczkowej również wymagało wiele odwagi i sprawności.

Pewnie niektórzy, a może i wszyscy spędziliby tu czas do samego wieczora, ale czekała kolejna atrakcja, czyli wizyta w McDonaldzie.

Do Mrowin wróciliśmy około godziny 18, może trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni

opracowanie: Małgorzata Wojtusiak