Sukces w konkursie kulinarnym

26 marca w Świdnicy odbyła się I Edycja Powiatowego Konkursu kulinarnego „Mistrz Gastronomi”. W głównych rolach wystąpiły nasze przedstawicielki.

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy, Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy oraz Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Świdnicy.
Honorowy patronat objęli: Pani Beata Moskal Słaniewska – prezydent Miasta Świdnicy oraz Pan Piotr Fedorowicz – Starosta Świdnicki.
Głównym celem konkursu było wdrażanie nawyku zdrowego odżywiania jako formy przeciwdziałania otyłości.
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, 25 drużyn rywalizowało o miano Mistrza kulinarnego. Zadaniem uczestników było samodzielne wymyślenie i wykonanie zdrowego dania  z warzyw lub owoców. Ocenie podlegały: walory zdrowotne, smakowe i estetyczne gotowego dania, organizacja i porządek w miejscu pracy. Z naszej szkoły pojechały  dwie drużyny wraz z opiekunem Panią Beatą Hajdasz, które jak się okazało świetnie poradziły sobie z zadaniem.
Jedna drużyna w składzie Amelia Zielińska i Kinga Policht druga Maja Boguszewska i Julia Pietruszka.
Nasze koleżanki Amelia i Kinga odniosły ogromny sukces, zachwyciły jurorów swoim tortem warzywnym, który w rezultacie wygrał konkurs zajmując I miejsce. Później odbyła się degustacja wszystkich dań konkursowych. Było nie tylko zdrowo, ale smacznie i kolorowo! Gratulujemy naszym uczennicom oraz  pani Beacie Hajdasz.
Opracowanie: Beata Olesińska-Hajdasz