Piknik Rodzinny 2019

To była prawdziwa bomba! Taki piknik rodzinny chciałaby mieć każda szkoła. Naszej się udało 🙂

Przygotowania do tej imprezy trwały od dłuższego czasu. Wszystko po to, żeby przygotować dla najmłodszych jak najwięcej atrakcji. I chyba się udało. Piknik Rodzinny 2019 odbył się w piątkowe popołudnie na stadionie w Mrowinach. Każdy kto przyszedł w ten dzień na stadion mógł znaleźć coś dla siebie. Były dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, wiele konkursów i zabaw. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody i słodycze. Wśród atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy tresury psa policyjnego. Dzięki uprzejmości Powiatowej Komendy Policji dzieci mogły zobaczyć z bliska radiowóz i motocykl policyjny. W trakcie imprezy policyjni specjaliści znakowali rowery i uczyli jak powinien być wyposażony rowerzysta poruszający się po drodze publicznej.
Samochodów na pikniku było więcej – nie tylko tych policyjnych. Dwóch kierowców rajdowych – panowie Patryk Zywer Grzegorz Reda – zaprezentowali swoje rajdowe auta. Nie trzeba chyba mówić jaka to była frajda dla najmłodszych, gdy mogli usiąść za kierownicą prawdziwej „wyścigówki”. Do pojazdów, które potrafią „otworzyć usta” najmłodszych należą niewątpliwie auta terenowe. Takich również nie zabrakło na boisku w Mrowinach. Pan Mariusz Nowak wraz z synem Bartoszem oraz panem Aleksandrem Bagińskim wozili dzieci właśnie takimi samochodami. Frajda niesamowita 🙂
W trakcie pikniku zaprezentowało się również Powiatowe Pogotowie Ratunkowe. Dzieci miały możliwość zobaczenia karetki z bliska i od wewnątrz. Na koniec zaprezentowali się nasi dzielni strażacy z OSP w Mrowinach. Strażakiem chciał być chyba każdy chłopak (i nie jedna dziewczyna), dlatego pojazd strażacki cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.

W trakcie imprezy dzieci były zabawiane przez panią animatorkę. Wspólne zabawy i tańce rozbawiły nie tylko najmłodszych, ale i starszych. Duże bańki mydlane były zwieńczeniem bardzo udanego występu.  W czasie pikniku nikt się nie nudził i nikt nie był głodny. Dzięki zaangażowaniu rodziców można było skosztować wspaniałych ciast czy zjeść porcję popcornu, a jeżeli ktoś nie miał ochoty na słodkie, to na niego czekała kiełbaska z grilla lub hot dogi. Organizatorzy przygotowali również loterię fantową, z której dochód przekazany zostanie na konto szkoły, czyli również zostanie przekazany dla dzieci.

Każdy, kto brał udział w przygotowaniach do imprezy oraz przy samym jej przeprowadzeniu wie ile energii to kosztuje i jak bardzo jest to męczące. Jednak radość dzieci wszystko niweluje i nikt nie żałował ani jednej kropli potu wylanej przy zorganizowaniu pikniku. Z przyjemnością można przeczytać komentarze rodziców po zakończeniu imprezy. Wszystkim się bardzo podobało i już nie mogą się doczekać na kolejny.

Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie dobre serca i otwarte portfele sponsorów. W tym miejscu chcemy wszystkim podziękować, a w szczególności Bankowi Santander i Pani Małgorzacie Wysoczańskiej – Dyrektor oddziału w Żarowie oraz firmie Drago24.pl reprezentowanej przez Pana Michała Sznabel, którzy byli obecni w czasie imprezy. Podziękowania kierujemy również bankowi PKO BP, który należał do najważniejszych sponsorów i wsparł nas sporą kwotą finansową. Wszystkich sponsorów i osób dobrej woli było bardzo dużo i każdemu z osobna należą się podziękowania. Najgorętsze słowa wdzięczności należą się Rodzicom, którzy byli przed imprezą oraz w jej trakcie oraz po jej zakończeniu. Na Nich zawsze można liczyć. Oto pełna lista naszych darczyńców i osób wspierających Piknik Rodzinny 2019:

 1. Santander Bank Polska – Pani Dyrektor Małgorzata Wysoczańska
 2. Bank PKO Świdnica – Pani Grażyna Hopkowicz
 3. Sklep Rogatek – Pani Zofia Staruszkiewicz
 4. Drago24 – Pani Michał Sznabel
 5. Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”
 6. Yagi Poland Factory
 7. Rada Sołecka w Mrowinach
 8. Piekarnia Państwa Anny i Jacka Wychowanków
 9. Piekarnia Oskroba Strzegom
 10. Pan Zygmunt Worsa
 11. Redruk – Pan Łukasz Mekita
 12. „Raz dwa trzy” Spółdzielnia Socjalna w Żarowie
 13. Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
 14. Ochotnicza Straż Pożarna w Mrowinach
 15. Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy
 16. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
 17. Prezes i zawodnicy LZS Zieloni Mrowiny – Prezes Michał Mazur
 18. Euro-Car Żarów – Panowie Mariusz Nowak oraz Bartosz Nowak i Aleksander Bagiński
 19. Fundacja Inicjatywa b – Pan Tomasz Nycz
 20. Panowie Patryk Zywer i Grzegorz Reda
 21. Pan Jacek Marczyński
 22. Państwo Władysław i Czesława Włosińscy

Piknik zakończony został meczem przyjaźni pomiędzy zawodnikami LZS Zieloni Mrowiny (wśród nich wielu rodziców naszych uczniów) a naszymi uczniami. Wynik był nieistotny – najważniejsza była dobra zabawa, jak i w czasie całej imprezy.

Opracowanie: Sebastian Grajaszek

Zdjęcia: Małgorzata Niewada