I PRZEGLĄD TEATRÓW SZKOLNYCH „Zielony Teatrzyk”

DSCN0146W dniu 26 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke, zespoły teatralne gminy Żarów, Jaworzyna Śl. oraz Świdnicy zaprezentowały się na scenie podczas I Przeglądu Szkolnych Teatrów -„Zielony teatrzyk”. W tym dniu Szkoła stała się małym centrum teatru amatorskiego w naszej gminie.

Wszystkie grupy zaprezentowały przedstawienia na bardzo wysokim poziomie. Zmagania uczestników oceniało Jury w składzie: pani Krystyna Domańska- prezes żarowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, pani Regina Synówka- emerytowany nauczyciel, pani Krystyna Popek- sołtys wsi Mrowiny. Jury przy ocenie brało pod uwagę: grę aktorską, interpretację tekstu, ogólnie wrażenie artystyczne.

Zmagania konkursowe zakończyły się werdyktem komisji:

kategoria grup przedszkolnych:

I miejsce- Przedszkole Samorządowe z Grupą Żłobkową w Jaworzynie Śl.

II miejsce- Bajkowe Przedszkole w Żarowie

III miejsce- Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach

kategoria klas I-III:

I miejsce- Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach

II miejsce- Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie kl. III

III miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy

kategoria klas IV-VI:

I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy

II miejsce- Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach

III miejsce- Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu

Wspaniała gra małych aktorów, bardzo ciekawe inscenizacje oraz przedstawienie niezwykle interesujących historii mocno poruszyły i zachwyciły wszystkich widzów zebranych na sali gimnastycznej. Podczas Przeglądu panowała miła, przyjacielska atmosfera, mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!