Dzień Ziemi

DSCN0120Jak co roku, 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

Z tej okazji wszystkie klasy wzięły udział w szkolnym konkursie ekologicznym pod hasłem: „Śmieci sortuję, przyrodę ratuję”, której organizatorką była pani Jadwiga Burakiewicz. Zadaniem uczniów było stworzenie Eko – Zabawki. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością wykorzystując do przygotowania swoich zabawek kartonowe pudełka, stare płyty, folię aluminiową, papier ,elementy popsutych zabawek, plastikowe butelki po napojach i wiele innych.

Podczas oceniania prac, jury brało pod uwagę następujące kryteria:

– oryginalność,

– pomysłowość,

– wykorzystanie różnorodnych materiałów odpadowych,

– technikę wykonanej pracy,

– estetykę.

Po wnikliwej obserwacji i ocenie prac komisja przyznała, w klasach I-III następujące miejsca:

I miejsce – zdobyła klasa II,

II miejsce – zdobyła klasa I,

III miejsce – zdobyła klasa III.

W klasach IV-VI:

I miejsce – zdobyła klasa V

II miejsce – zdobyła klasa VI

III miejsce – zdobyła klasa IV.

Wszystkie Eko – przedmioty można podziwiać na wystawie  przygotowanej na korytarzu szkolnym. Świecące Eko – roboty, łódki, smoki, samochody, wazoniki z kwiatami wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów.

Sztuka recyklingu to sztuka tworzenia prostych rzeczy użytkowych z materiału, który dla wielu jest zwykłym odpadem, a dla innych fascynującym surowcem twórczym. Surowcem tym mogą być kolorowe czasopisma, plastikowe opakowania po napojach, serkach, margarynach, zakrętki, kapsle, korki, pudełka, papierowe rolki, itd. Niekiedy bardzo szybko można nadać starym przedmiotom nowe życie. Można z nich wyczarować naprawdę niesamowite przedmioty. Warto pamiętać o tym, że Ziemię należy szanować nie tylko od święta!

Justyna Rzeczycka

Galeria zdjęć: