Zaproszenie na wyprawę w Karkonosze

Zapraszamy serdecznie na kolejną wyprawę z cyklu „Mrowiny z plecakiem”. Szczegółowe informacje poniżej.

14 marca 2020 roku, Karkonosze (Przełęcz Okraj – Skalny Stół – Jelenka – Przełęcz Okraj)

Spotykamy się o godzinie 9.00 na Przełęczy Okraj (współrzędne GPS: 50.746897, 15.823628). Obok schroniska znajduje się parking (płatny około 15 zł).

Z parkingu niebieskim szlakiem ruszamy w stronę Skalnego Stołu, gdzie znajduje się rewelacyjny punkt widokowy (Widok na Śnieżkę, Karpacz, Cerną horę). Tu na chwilę się zatrzymamy, a potem zejdziemy na Sowią Przełęcz, z której podejdziemy do czeskiego schroniska Jelenka .Ze schroniska wrócimy na Przełęcz Okraj szlakiem żółtym lub czerwonym. Po zakończeniu wycieczki planujemy ogrzać się w schronisku na Przełęczy Okraj.

Jest szansa na śnieg, więc można zabrać sanki, jabłuszka. Niedaleko miejsca parkingowego znajduje się górka (stok narciarski) i  jeśli tylko pogoda pozwoli będziemy z niej zjeżdżać (na szlak lepiej jednak zabrać jabłuszka, które można w razie co przyczepić do plecaka).

Łączna długość trasy w obie strony według wyliczeń mapy to niecałe 10 km, a czas wędrówki 4 godziny. Pokonamy niecałe 400 metrów przewyższenia. Oczywiście doliczamy czas na postoje, pobyt w schronisku  i zabawy na śniegu.

Zakończenie wycieczki około godziny 16.

Szczegółowe informacje odnośnie wyjazdu oraz deklaracja chęci udziału w wycieczce do piątku  (13 marca) w sekretariacie szkoły (tel. 74 85 80 575) lub u p. Małgorzaty Wojtusiak (osobiście lub przez Librusa).

Zabieramy ze sobą sanki, jabłuszka, prowiant, ciepłą herbatę i oczywiście dobry humor J

W schronisku Jelenka można płacić złotówkami, ale lepiej zabrać korony.

Zapraszamy wszystkich, nie tylko uczniów szkoły!