Zapraszamy na kolejną wyprawę w góry

8 lutego 2020 roku organizujemy kolejną wyprawę w ramach akcji „Mrowiny z plecakiem”. Tym razem wybierzemy się w Góry Izerskie (Wysoki Kamień i Kopalnia Kwarcu Stanisław)

Spotykamy się o godzinie 09.30 w Szklarskiej Porębie (współrzędne 50.838297, 15.513067). Tuż przy czerwonym szlaku (ulica Osiedle Podgórze) jest kilka miejsc parkingowych.

Z parkingu czerwonym szlakiem ruszamy w stronę Wysokiego Kamienia, gdzie znajduje się schronisko oraz rewelacyjny punkt widokowy. Na początku będzie trochę pod górkę, ale za Wysokiem Kamieniem, z którego pójdziemy w stronę dawnej kopalni kwarcu Stanisław droga jest już mało wymagająca.  Po drodze zatrzymamy się na skałkach znajdujących się na szczycie Zwalisko.

Jest szansa na śnieg, więc można zabrać sanki, jabłuszka. Niedaleko miejsca parkingowego znajduje się górka i  jeśli tylko pogoda pozwoli będziemy z niej zjeżdżać (na szlak lepiej jednak zabrać jabłuszka, które można w razie co przyczepić do plecaka)

Łączna długość trasy w obie strony według wyliczeń mapy to 11,5 km, a czas wędrówki 4 godziny. Oczywiście doliczamy czas na postoje i zabawy na śniegu. Zakończenie wycieczki około godziny 16.

Szczegółowe informacje odnośnie wyjazdu oraz deklaracja chęci udziału w wycieczce do piątku  (7 lutego) w sekretariacie szkoły (tel. 74 85 80 575) lub u p. Małgorzaty Wojtusiak (osobiście lub przez Librusa).

Zabieramy ze sobą sanki, jabłuszka, prowiant, ciepłą herbatę i oczywiście dobry humor.

Zapraszamy wszystkich, nie tylko uczniów szkoły!