Zabawa karnawałowa

DSCN5156

Czas liczony od Nowego Roku lub Trzech Króli do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową, to okres zabaw tanecznych, maskarad i ogólnej wesołości, czyli karnawał. W naszej szkole huczna zabawa choinkowa odbyła się w środę- 27 stycznia. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową.

Uczniowie klas 0-III przebrani w kolorowe kostiumy bawili się od godziny 15.00 do 18.00. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, czarodziejów, piłkarzy… Były wróżki, księżniczki, diabły i różne inne postaci. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy uśmiechnięci, w świetnych nastrojach tańczyli i szaleli na parkiecie. Na chwilę wytchnienia i odpoczynku, po tych wyczerpujących tańcach udali się pyszny, słodki poczęstunek.
Uczniowie klas IV-VI swoją zabawę choinkową rozpoczęli o godzinie 16.00 i tak samo jak młodsi koledzy i koleżanki bawili się wyśmienicie, do godziny 18.00. Było mniej przebierańców, ale niektórym nie zabrakło wyobraźni i przyodziali się w prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami i różnymi świecidełkami. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

Justyna Rzeczycka

Galeria zdjęć: