Wizyta policjanta w naszej szkole

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

20170922_100944

W ramach edukacji w tym kierunku 22 września zaprosiliśmy policjanta, który spotkał się z wszystkimi uczniami naszej szkoły. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Policjant omówił jak  należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba, oraz jak się  zachować gdy zaatakuje nas pies. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie  ciekawiło je kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Ważnym zagadnieniem poruszonym starszym uczniom przez pana policjanta było bezpieczeństwo w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zagrożenia wynikają z niewłaściwego zachowania się podczas korzystania z Internetu i co powinni robić, by nie paść ofiarą oszustów.  Ważnym zagadnieniem były też narkotyki i dopalacze, przed którymi policjant przestrzegał uczniów, podając skutki ich zażywania.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Na koniec spotkania dzieci podziękowały wręczając laurkę.

Magdalena Mision

Małgorzata Wojtusiak