Wizyta pani Lucyny Kornobys w naszej szkole

„SPORT PARAOLIMPIJSKI W NASZEJ SZKOLE”

W dniu 8.11.2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z wicemistrzynią paraolimpijską w pchnięciu kulą Lucyną Kornobys. Pani Lucyna opowiedziała nam o swojej drodze życiowej, która doprowadziła ją do aktywnego i mistrzowskiego uprawiania sportu.

Na początek uczniowie obejrzeli kilka filmików i prezentację o sporcie osób niepełnosprawnych. Mogli zobaczyć jak wyglądają przygotowania sportowe takich osób, no i oczywiście ich starty na głównych imprezach. Nasza mistrzyni opowiedziała o swoich początkach, o tym jak zaczęła się jej przygoda ze sportem. Jako pierwsza była siatkówka na siedząco, potem zaczęła swoich sił w lekkiej atletyce. Obecnie startuje w trzech dyscyplinach: pchnięciu kulą, rzucie dyskiem i oszczepem. Jej najważniejszym osiągnięciem jest srebrny medal z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro z 2016 roku. Pani Lucyna jest także wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy (w tym kilku rekordów świata).

Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania z jakimi barierami i problemami spotykają się na co dzień osoby niepełnosprawne. Pani Lucyna pokazała nam, że bycie osobą niepełnosprawną to nie koniec świata, że takie osoby również funkcjonują pośród nas i chcą być postrzegane w pozytywny sposób. Najważniejsze jest to, aby się nie poddać i walczyć do końca- “Bo dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”. Właśnie ten cytat daje jej siłę do walki, którą podjęła i stoczyła zwycięsko w swoim życiu. Pomimo, że wcześniej była osobą pełnosprawną, a w jej życiu zadziało się wiele przykrych sytuacji to potrafiła znaleźć sens życia w niepełnosprawności i pokonać swoje słabości.

Potem przyszedł czas na warsztaty, który obejmował pokaz poruszania się na wózku inwalidzkim, poruszanie się jako osoba niewidząca oraz gra w goalball. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w poszczególnych pokazach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, bo każdy choć na chwilę chciał spróbować, jak to jest być po tej „drugiej stronie”. Na koniec mogliśmy obejrzeć trofea, które zdobyła Pani Lucyna oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Pani Lucynko bardzo serdecznie dziękujemy, że zechciała Pani skorzystać z naszego zaproszenia  i odwiedziła Pani naszą „małą” szkołę. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy poznać tak ciepłą i wrażliwą osobę. Trzymamy za Panią kciuki za przyszłoroczne starty, a progi naszej szkoły i nasze serca są dla Pani zawsze szeroko otwarte, bo: „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”.

Edyta Mossoń

pyoor cbd, thats definition, us pride cbd oil, colorado cyclist coupon code, oklahoma pain management, terra blues, failed drug test cbd, cbd oil causing positive drug screen, cbd physiotherapy clinic, nutra health systems cbd, cbd oil on amazon, source nail vaporizer, naked 100 cbd juice, does cbd help restless leg syndrome, pure cbd 500 n rainbow blvd las vegas nv, hampshire labs, cbd and macular degeneration, cbd to vape, metabolic syndrome wiki, cbd juul pods reddit, what cbd, where to buy cbd oil in greensboro nc, national adult reading test, what cbd oil for anxiety, best cbd vape oil for anxiety, cbd oil jacksonville, cbd and st johns wort, when to harvest hemp for cbd, cbd vs melatonin, what is cbd oil for, pga shop coupon code, cbd manufacturing companies, natures love cbd oil, trains from sydney airport to cbd, cbd psoriasis study, kratom vs cbd oil, cbd oil for libido, premium organics cbd oil, when cbd stops working, consumer reports skin care products reviews, cbd 2 live, cbd cognitive function,