Rekolekcje Prafialne

20160309_092627

W dniach od 07.03.2016 do 09.03.2016 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach wraz z kadrą pedagogiczną uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez Ojca Sławomira Maiznera ze zgromadzenia Ojców Paulinów.

Rekolekcje odbyły się w Kościele Parafialnym w Mrowinach. W pierwszym dniu rozważań rekolekcyjnych Świątynia zamieniła się plac budowy. Słuchacze wraz z ojcem Sławkiem rozpoczęli budowę Domu Bożego a materiałem do budowy byli obecni wierni. Kolejnym etapem rozważania wielkopostnego było rozpoznanie i kierowanie się drogowskazami na drodze do zbawienia. Uczniowie wraz z Ojcem przypomnieli jak kierować się przykazaniami oraz jak żyć aby dojść do zbawienia. W ostatni dzień rozważań uczestnicy próbowali zbudować pojazd, dzięki któremu wszyscy dostaniemy się do nieba. Dowiedzieli się również że tylko gwałtownicy wdzierają się do Królestwa Bożego oknami.

Na zakończenie dzieci podziękowały Rekolekcjoniście za nauki i pomoc w lepszym przygotowaniu się do Świąt Wielkiej Nocy.

Łukasz Pojasek

Galeria zdjęć: