PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

DSCN970821 marca to kolejny, wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego, gdyż już tradycją Szkoły Podstawowej w Mrowinach stało się, by nadejście wiosny, której każdy oczekuje z niecierpliwością, obchodzić w niecodzienny, uroczysty sposób. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów, jednak uczniowie naszej szkoły pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku i długo wyczekiwana przez wszystkie dzieci, dlatego też uczniowie rzetelnie przygotowali się do jej powitania. Dzieci z poszczególnych klas swoim strojem reprezentowały barwy wiosny. Ulicami Mrowin, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami,  kolorową Marzanną i transparentami wyruszyli na poszukiwanie wiosny. Głośne i radosne okrzyki oraz dźwięk tamburynów  przywoływały wiosnę, a żegnały zimę.

Po kolorowym korowodzie uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie czekały na nich, przygotowane specjalnie z tej okazji przez Samorząd Szkolny konkursy na:  „NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE WIOSENNE PRZEBRANIE” oraz „KLASOWE BITWY NA NAJPIĘKNIEJSZY WIOSENNY KAPELUSZ”. Jury, które zaszczyciła pani dyrektor Barbara Nowak oraz pani Katarzyna Buczma miały ciężkie zadanie. Po długich negocjacjach jury wyłoniło zwycięzców ogłoszonych konkursów, którzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, pamiątkowymi dyplomami oraz słodkimi nagrodami.

Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe. Pogoda i humory dopisywały. Przy ogromnym zaangażowaniu naszej pani Dyrektor i grona pedagogicznego dzieci pokazały, że to szczególne święto można spędzić inaczej – wesoło, ciekawie i kolorowo.

Justyna Rzeczycka

Galeria zdjęć: