Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją – 23.02.2021 r.
„Nastoletnia depresja. Życie w trybie online/offline – nie pozwól dziecku wylogować się z życia”.
Depresja to poważna choroba, a nie chwilowa słabość, czy oznaka lenistwa. Tu nie pomoże złota rada „Nie myśl o tym” czy „Weź się w garść”, tylko fachowa pomoc lekarska oraz wsparcie najbliższych – dokładnie jak przy każdej innej chorobie.

Drogi Uczniu!
Jeśli czujesz się smutny, zły, zestresowany, lub przewlekle zmęczony i nie możesz przestać się martwić… lub może ostatnio nie czułeś się całkiem sobą, jesteś przygnębiony i po prostu chcesz porozmawiać…. Albo nic ci nie jest, ale znasz przyjaciela, który czuje się nieswojo… daj znać (przez Teams, Librus), aby wziąć udział w bezpłatnej,poufnej konsultacji z psychologiem.
Drogi Rodzicu!
Często zaskakujące zmiany fizyczne oraz zmiany zachowania, które zaczyna prezentować nastolatek, bywają trudne zarówno dla dziecka, jak i rodzica, który często naprawdę nie wie co o tych zmianach sądzić i jak na nie reagować.
Jest to naturalny etap w rozwoju, jednak należy być czujnym. Zachowania te mogą świadczyć o okresie dojrzewania, zmianach związanych z dojrzewaniem układu nerwowego czy hormonalnego, ale w pewnych przypadkach mogą być symptomem poważnej choroby – depresji.
Zapraszamy rodziców do zapoznania się z broszurą na temat nastoletniej depresji (dostępna tutaj: poradnik dla rodziców) , oraz praktycznymi wskazówkami umieszczonymi na stronie : https://forumprzeciwdepresji.pl/nastoletnia-depresja/strefa-rodzica.
W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z psychologiem szkolnym.
Zapraszamy do obejrzenia filmu:
Antydepresyjny Telefon Zaufania, tel. 22 594 91 00
(czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

koszt połączenia jak na numer stacjonarny
wg taryfy Twojego operatora telefonicznego)