I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wiosna Wierszem Kwitnąca”

DSCN9952Barwne kostiumy, rekwizyty, ciekawe teksty wierszy, bajek i opowiadań, emocje, wzruszenie, trema… i dobra zabawa!  Wszystkie te elementy pasują do uczestników, którzy udział wzięli w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiosna Wierszem Kwitnąca”, który odbył się 15 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

O tytuł najlepszego recytatora walczyło blisko 50 uczniów, zgłoszonych przez poszczególne szkoły i przedszkola z terenu gmin Jaworzyna Śląska, Żarów i Świdnica. Uczestnicy podzieleni byli na III kategorie wiekowe:  I – to kategoria grup przedszkolnych, II – uczniowie klas 0- I, III – uczniowie klas II-III.

Przesłuchania konkursowe oceniało Jury w składzie: pani Stanisława Biernacka- dyrektor Biblioteki Publicznej w Żarowie oraz Pani Helena Feszter- emerytowany nauczyciel. Jury przy ocenie brało pod uwagę następujące kryteria: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Mali artyści imponowali znajomością utworów, a ich interpretacje budziły aplauz publiczności.

Zmagania konkursowe zakończyły się werdyktem komisji:

• w kategorii grup przedszkolnych:

I miejsce zdobyła- Hanna Romaniecka z Przedszkola Samorządowego z Grupą Żłobkową w Jaworzynie Śląskiej.

II miejsce– Wojciech Surzyn z Przedszkola „Chatka Małolatka” w Żarowie.

III miejsce– Amelia Kulpińska z Przedszkola Samorządowego z Grupą Żłobkową w Jaworzynie Śląskiej.

• w kategorii klas 0-I:

I miejsce- zdobyła Emilia Podfigórna ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie.

II miejsce- Gabriel Stawski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

III miejsce- Hanna Łuczak ze Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

• w kategorii klas II-III:

I miejsce- zdobyła Anna Antczak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

II miejsce- Kornel Mikołajek ze Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

III miejsce- Dorota Polak ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy.

Dyrekcja szkoły- pani Barbara Nowak, podsumowując uczestników konkursu podkreśliła wysoki poziom recytacji. Laureaci I, II i III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Żarów- pana Leszka Michalaka, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu – upominki książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do ponownego spotkania na szkolnej scenie za rok!