Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczystość Pasowania na ucznia

Dnia 15 października 2018 roku, o godz. 10.00 nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej, a uczniowie klasy pierwszej Pasowanie na ucznia. Był to niezwykle radosny i szczególny dzień- pełen niespodzianek, radości oraz wzruszeń…

Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Żarów- pan Leszek Michalak, zastępca Burmistrza- pan Grzegorz Osiecki, kierownik referatu ds. organizacyjnych- pani Katarzyna Janik, przewodnicząca NSZZ Solidarność- pani Jolanta Kornel, sołtys wsi Mrowiny- pani Krystyna Popek, przewodnicząca TPAJ wraz z przedstawicielami- pani Edwarda Mikuła, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Beata Jurga, uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele.

Na wstępie uroczystości Pani Dyrektor – Barbara Nowak powitała wszystkich zgromadzanych gości oraz podziękowała nauczycielom za trud i zaangażowanie jakim wykazują się każdego dnia swojej pracy.

Zanim nastąpiła podniosła chwila ślubowania, pierwszoklasiści wraz ze starszymi kolegami i koleżankami zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie.

Po programie artystycznym, wszyscy pierwszoklasiści sumiennie zdali egzamin ze znajomości Elementarza Małego Polaka. Następnie przystąpiono do ślubowania. W jego trakcie uczniowie z wielką powagą obiecali, że będą przynosić chlubę rodzicom, nauczycielom, szkole i ojczyźnie, że będą dobrymi kolegami i pilnymi uczniami. Wszyscy trzymamy za nich kciuki i służymy pomocą, aby nie mieli trudności w realizacji tych postanowień.

Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz rożki obfitości.  Pierwszaczki były bardzo zadowolone i miło zaskoczone podarunkami oraz życzeniami sukcesów.

Samorząd Uczniowski przygotował małą niespodziankę, po wcześniejszym przeprowadzeniu ankiety wśród uczniów, wyróżnił nauczycieli według następujących kategorii:

• nauczyciel przyjaciel: pani Beata Hajdasz oraz pani Marcela Sznabel- Rudnicka
  • nauczyciel kosa: pani Aneta Sawko
  • nauczyciel dzieciak: pan Sebastian Grajaszek

Nauczyciele i pracownicy szkoły, również przygotowali małą niespodziankę. Chcąc podziękować Pani Dyrektor za to, iż zawsze o wszystkich pamięta, dba, służy dobrą radą i cennymi wskazówkami przyznali Jej DYPLOM SUPER DYREKTORA. Widząc wzruszenie w oczach naszej Pani Dyrektor, całe grono pedagogiczne zgodnie stwierdziło, iż niespodzianka się udała.

Uroczystość uwiecznił taniec klas 0-III oraz piosenka w wykonaniu uczniów klas IV-VIII, którzy w ten sposób podziękowali nauczycielom za cierpliwość, serdeczność oraz wyrozumiałość.

Słodki poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej oraz Radę Rodziców zakończył uroczystą akademię.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy oraz samych radosnych dni w murach naszej szkoły.

Magdalena Mision

weight loss clinic humble tx, is metformin used for weight loss, how much weight does the average female lose during sleep, what is the keto diet for weight loss, keto diet pills reviews in india, plexus slim weight loss review, keto oktoberfest recipes ratings, warrior diet weight loss, best soup to lose weight, effective weight loss meal plan, exercise cycle for weight loss, fastest healthiest way to lose weight fast, water and apple cider vinegar weight loss, tapeworm eggs as diet pills, weight loss epsom salt, achieve weight loss dothan al, how to lose weight fast 10kg in 10 days, keto recipes with beef broth, gnc nla for her, vilazodone weight loss ncbi, vh1 weight loss show, diet pills make me cum after i pee, vida bella weight loss, keto express pot recipes, green thickies for weight loss, wii zumba weight loss results, daily eating plan to lose weight, healthiest meats for weight loss, did sarah rae lose weight, weight training for fat loss at home, keto weight loss pills en miami, best fat burner reddit,