Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klasy pierwszej

3Dnia 13 października 2015 roku, o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke odbyły się dwie, jakże ważne uroczystości- apel z okazji święta KEN oraz  Pasowanie na  Ucznia, które przygotowały pani Małgorzata Zięba oraz pani Magda Kłobucka.

Dzieci z klasy pierwszej, której wychowawczynią jest pani Małgorzata Zięba, przyjęto do grona społeczności uczniowskiej.

W ten piękny, październikowy ranek zaszczycili naszą szkołę swoją obecnością: Burmistrz Miasta Żarów- pan Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej- pan Roman Konieczny, sołtys wsi Mrowiny- pani Krystyna Popek, prezes Straży Pożarnej- pan Ireneusz Kozieł, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Beata Jurga, rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele.

Uczniowie klasy pierwszej, elegancko ubrani prezentowali się bardzo wytwornie, wiedzieli bowiem, że to bardzo ważna chwila w ich życiu. Nie codziennie zostaje się przecież Uczniem! Dla zgromadzonych gości pierwszaki przygotowały występy artystyczne. Pełne szczęścia i radości przepełnione były oczy rodziców, widząc wspaniałe występy swoich pociech. Mali artyści zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Następnie odświętnie ubrane i uśmiechnięte dzieci z klasy pierwszej, złożyły uroczyste ślubowanie, obiecując, że będą pilnymi uczniami i dobrymi kolegami.

Dyrektor szkoły- pani Barbara Nowak, Zaczarowanym Ołówkiem pasowała przejętych pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.  Na pamiątkę tak ważnej uroczystości ,  uczniowie otrzymali  rożki obfitości.

Po pasowaniu pierwszoklasistów głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców- pani Beata Jurga oraz Samorząd Uczniowski, którzy z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej złożyli wszystkim wychowawcom najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowali za trud jaki wkładają w edukację. Na koniec w ramach podziękowania przedstawiciele samorządu uczniowskiego obdarowali wszystkich nauczycieli uśmiechami i czekoladowymi podarunkami.

Uroczystość zakończył słodki poczęstunek – wyśmienite ciasta  upieczone przez rodziców uczniów.

Wszystkim PIERWSZOKLASISTOM życzymy wielu sukcesów w nauce  i samych wspaniałych chwil w szkole, a naszym wspaniałym NAUCZYCIELOM pogody ducha, wytrwałości i cierpliwości dla swoich uczniów .