„Dzieciństwo Bez Próchnicy”

20160419_094812Lekcje otwarte w Szkole Podstawowej im. Anny  Jenke w Mrowinach  cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, którzy chętnie w nich uczestniczą. Takie zajęcia odbyły się 19.04.2016 roku w oddziale przedszkolnym, w których uczestniczyła grupa rodziców dzieci 5, 6 i 7 letnich oraz dyrektor szkoły mgr Barbara Nowak.

Rodzice i dyrektor szkoły przybyli na zaproszenie wychowawczyni oddziału przedszkolnego mgr Renaty Frycz. Dzieci od marca 2016 roku uczestniczą w  Ogólnopolskim Projekcie Ministerstwa Zdrowia „Dzieciństwo Bez Próchnicy” propagujące zdrowy i higieniczny tryb życia ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o stan uzębienia i walki z próchnicą oraz kształtowania właściwych postaw i nawyków  wobec zdrowia. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności na zajęciach umysłowych „ Królik Pampiś – Orędownikiem Czystych Zębów”, gdzie każde dziecko otrzymało szczoteczkę,  pastę do zębów oraz harmonogram mycia zębów „Myj zęby z Pampisiem” .

Program  „Dzieciństwo Bez Próchnicy” będzie realizowane do końca czerwca 2016 roku, zakończone rozstrzygnięciem konkursu „Myj zęby z Pampisiem” i ciekawymi nagrodami. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach dostarczając rodzicom wiele zabawy, przyjemności i pozytywnych emocji.  Zajęcia odbyły się w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze.

Renata Frycz

Galeria zdjęć: