Awans Patryka i Miłosza!

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w eliminacjach V Memoriału Urszuli Marciniak, czyli mistrzostw w rozwiązywaniu zagadek i łamigłówek logicznych.

To już kolejna edycja, w której bierzemy udział. Co roku łamanie głowy ma wielu zwolenników. To bardzo ważne, bo myślenie logiczne jest potrzebne w każdej dziedzinie naszego życia. W eliminacjach wzięło udział 17 uczniów w dwóch kategoriach (junior i młodzik). Wśród starszych uczniów (junior) najlepszą okazała się Emilia Mision z klasy siódmej. Wyprzedziła Ona Julię Pietruszkę (VIII klasa) oraz Kacpra Speera (VI klasa). Wynik Emilki okazał się niestety za mały, żeby awansować do finału konkursu. Może w przyszłym roku się uda 🙂

W kategorii młodzik pierwsze miejsce przypadło Miłoszowi Zielińskiemu z klasy piątej. Tuż za nim znalazł się Patryk Niewada (IV klasa). Na trzecim miejscu ex aequo znalazła się trójka uczniów: Kinga Wąs, Emilia Wójcik (obie z klasy IV) oraz Igor Jernutowski z klasy trzeciej.

Gratulujemy wszystkim wytrwałości w rozwiązywaniu łamaczy głów i zachęcamy do dalszego ćwiczenia tej sfery umysłu. Finał konkursu z udziałem Miłosza i Patryka odbędzie się 27 marca. Już dziś trzymamy za nich kciuki.

opracowanie: Sebastian Grajaszek