Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów

15W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzone jest święto wszystkich pracowników oświaty. Tego dnia także nasi pierwszoklasiści obchodzi swoje święto podczas Pasowania na Ucznia.

„Nauczać i wychowywać, to kochać i wymagać” – takie motto towarzyszyło obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

W uroczystości tej wzięli udział m.in. Burmistrz Miasta Żarów – pan Leszek Michalak, Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Roman Konieczny, radny – pan Mieczysław Myrta, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke z panią Edwardą Mikułą na czele oraz ksiądz proboszcz – Paweł Szajner.

W programie artystycznym, przygotowanym przez trzecioklasistów pod kierunkiem pani M.  Kownackiej , uczniowie wyrazili swoją wdzięczność „… za trud, za serce, za uśmiech, za wkład w wychowanie i nauczanie …”.

Pierwszoklasiści zaprezentowali swój program pod kierunkiem pani J. Łanek.

„Słowo- miłość za Ich troski,

Słowo- wdzięczność za Ich trud.

Dar to skromny, dar uczniowski,

Wyśpiewany z serc jak z nut”

Małgorzata Kownacka